Funny Food Riddles

Format Price Qty
$22.49

If eggs cost $0.12 per dozen, how many can you get for a dollar? What kind of food does everyone like to hang out with? Learn the answers to these and many other funny food riddles that readers can use to stump their friends and keep them asking for more!

Interest Level Kindergarten - Grade 3
Reading Level Grade 1
Copyright 2023
BISACS JNF021050, JNF021070, JNF028020
Genre Nonfiction
Publisher Capstone
Imprint Pebble
Series Silly Riddles
Language English
Number of Pages 24
ISBN 9780756574949
Title Format Reinforced book
Release Date 2023-08-01
Author A. J. Sautter
Dimensions 8 x 8
Guided Reading Level L
 

Author: A. J. Sautter